Medale do nabycia przy wybiegu dla lemurów, w pawilonie żyraf i przy wybiegu dla kangurów!
Na terenie dzisiejszego Ogrodu Zoologicznego i sąsiadujących obszarów, jeszcze w XIX w. rosły rozległe lasy liściasto-iglaste. Dla łódzkich robotników (zwłaszcza z zakładów Poznańskiego), były one głównym miejscem odbywania majówek i wyjazdów „po zdrowie”. W 1906 r. zielone tereny nazwane właśnie - Zdrowiem zostały włączone w granice administracyjne Łodzi.
Zoo w Łodzi znajduje się niemal w centrum miasta, na zachód od ulicy Piotrkowskiej. Zobaczyć tu można niemal wszystkie najciekawsze gatunki zwierząt z całego świata, najciekawsze koty, słonicę Magdę, żyrafy, niedźwiedzie, małe ssaki, ptaki drapieżne, akwarium, motylarnię i inne ciekawe okazy fauny.
Na pięknych wybiegach podziwiać można tygrysy amurskie, lwy azjatyckie, gepardy czy rysia. Wyjątkową ciekawostką są sępy, w których wolierze powstała ścieżka trapera, udostępniana w weekendy, ale codziennie można zajrzeć tym ptakom oko w oko bez żadnych zabezpieczeń, w specjalnie przygotowanym punkcie widokowym. Obok sępów mieszkają wyjąkowo piękne zebry Chapmana.
Również świat australijskiej fauny ma świetnie przygotowany wybieg. Pod tym względem zoo w Łodzi jest bardzo atrakcyjne, bowiem turyści mają wiele możliwości obserwowania zwierząt mieszkających w Zoo.
Prócz licznych zwierząt w łódzkim Zoo przygotowano inne atrakcje dla najmłodszych - mini-zoo, w którym można bezpośrednio obcować z małymi zwierzątkami, karmić je i głaskać, parki linowy, plac zabaw, lodziarnię i sklepiki z pamiątkami. Prowadzone są też pokazowe karmienia zwierząt w wyznaczonych dniach i godzinach.
Przy wejściu do Zoo stoi mała rzeźba Maurycego i Hawranka - element Szlaku Bajkowa Łódź.