Medale do nabycia przy kasach!
Wzgórze, na którym stoi Twierdza Kłodzka ma wysokość 369 m n.p.m.
Twierdza Kłodzka zajmuje obszar 32 hektarów (800 m długości w linii północ-południe, 400 m w linii wschód-zachód). W 981 roku gród kłodzki był prawdopodobnie własnością Sławnika, ojca św. Wojciecha, jednego z głównych patronów Kościoła i Polski. Wojciech musiał więc tu często przebywać, dziś jego grób w katedrze gnieźnieńskiej jest najstarszym miejscem pielgrzymkowym w Polsce.
W 1960 roku Twierdza została oficjalnie uznana za zabytek i udostępniona turystom. Część fortyfikacji udostępnionej do zwiedzania to zaledwie 10% obiektu. W towarzystwie przewodnika ubranego w historyczny mundur turyści mają szansę zdobyć ostateczny punkt obrony twierdzy czyli donjon. Z bastionów górujących nad Kłodzkiem podziwiać panoramę miasta oraz gór otaczających Ziemię Kłodzką będącą Turystycznym Hrabstwem Sudetów. Śmiałkowie pod czujnym okiem pruskiego żołnierza będą mieli okazję przejść błyskawiczne przeszkolenia artyleryjskie przy jednaj z naszych armat. Najodważniejszych (i tych mniej odważnych również) zapraszamy do naszych podziemi zwanych popularnie labiryntami. Tam czeka na Państwa do przejścia blisko kilometr z ponad czterdziesto kilometrowej sieci podziemnych chodników minerskich rozciągających się pod stokiem bojowym Twierdzy.
Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, które gromadzi wiele historycznych wydarzeń z minionych epok oraz różnych legend i opowieści. Przewodnicy oprowadzający po Twierdzy odkryją przed Państwem jej sekrety i w ciekawy sposób opowiedzą o burzliwej historii tej fortyfikacji.