Lennart Meri Tallinna lennujaam (ICAO:EETN; IATA:TLL; varem Tallinna lennujaam, ka Ülemiste lennujaam) on Eesti suurim lennujaam ja Nordica kodulennujaam. Lennujaamast, mis asub Tallinna kesklinnast nelja kilomeetri kaugusel Ülemiste järve idakaldal, toimuvad nii kodumaised kui ka rahvusvahelised lennud.
Lennujaamas on üks 3480 m pikkune ja 45 m laiune asfaltbetoonkattega lennurada, mis võimaldab maanduda ja startida sellistel laiakerelistel lennukitel nagu Boeing 747, kuid mitte Airbusi suurimal lennukil A380. Lennuväljal on viis ruleerimisrada ja 14 terminaliväravat.
29. märtsil 2009 nimetati lennujaam Eesti teise presidendi auks Lennart Meri nimeliseks.
Esimene Tallinna lennuväli paiknes Lasnamäel ja teenindas Aeronaudi lende. Aeronaudi pankrotistumise järel 1928. aastal alustas lende Saksa-Vene õhuühendusselts Deruluft, mis aga kasutas Tallinna asemel Nehatu lennuvälja (12 kilomeetrit Tallinna kesklinnast). Ülemiste järve äärde ehitati esimene lennusadam aastail 1928–1929 teenindamaks Soome lennukeid. Teise maailmasõja ajal lakkas lennusadam töötamast. 26. märtsil 1929 võttis riik vastu sundvõõrandamise seaduse, et luua avalik lennujaam. Selle loomiseks võõrandati kümme hektarit maad Dvigatelilt ja 22 Vagneri järeltulijatelt, tasuks maksti neile üle kümne miljoni sendi. Eraldatud maa tasandamine ja kordaseadmine läks lisaks maksma viis miljonit senti.[6] Tallinna lennujaama hoonet hakati ehitama aastal 1932. 20. septembril 1936 avati osaliselt valminud lennurajad. Kokku läks lennujaama ehitamine maksma 25 miljonit senti. Alguses olid lennurajad umbes 40 meetrit laiad ja 300 m pikad ning moodustasid kolmnurga, mis võimaldas lennukitel õhku tõusta ja maanduda kuues suunas.[8]. Enne Teist maailmasõda lendasid Tallinna lennujaamast lennufirmad Aerotransport (nüüd osa SAS Groupist), Lufthansa, LOT ja Aero (praegune Finnair).
Lennujaam avas 9. mail 2013 raamatukogu värav 1 juures. Kõik raamatud raamatukogus annetati avalikult ja endise Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilvese ja endise Eesti Vabariigi esileedi Evelin Ilvese poolt. Raamatukogus on raamatuid 10 keeles, peamiselt eesti, vene ja inglise keeles. Seal on ka valik laste raamatuid. 16. augustil 2013 avas Tallinna lennujaam kunstigalerii, mida saavad kõik saabuvad ja lahkuvad reisijad näha.
Septembris 2013 avati Tallinna lennujaamas automaatne piiriületussüsteem, mis on kasutusel Schengeni alast väljalendamisel.
Nordea Lounge on äriklassi ootesaal Tallinna lennujaamas. Nordea Lounge on mõeldud Aerofloti, Air Balticu, Finnairi, LOT Polish Airlinesi, Lufthansa, Nordica ja Turkish Airlinesi äriklassi reisijatele. Maailma suurim sõltumatu lennujaamade ootesaalide liikmesust pakkuv programm Priority Pass hääletas Tallinna lennujaama äriklassi ootesaali Euroopa parimaks 2017. aastal.
Tallinna lennujaamas on ka alates 2017. aasta oktoobrist kõigile reisijatele avatud pop-up jõusaal. Jõusaali eesmärk on inimesi rohkem liigutama panna.